Rehabilitacja i fizjoterapia

Rehabilitacja i fizjoterapia – zarówno rehabilitacja, jak i fizjoterapia prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych rehabilitantów, którzy specjalizują się z pracy z Seniorami, w tym osobami chorymi, po przebytym wylewie czy też z endoprotezą.

Głównym celem rehabilitacji oraz fizjoterapii jest modyfikacja stylu życiu Seniora ukierunkowana na aktywizację i utrzymanie samowystarczalności Podopiecznego. Fizjoterapia Seniorów umożliwia poprawę komfortu codziennego funkcjonowania, która osiągana jest poprzez ćwiczenia zmniejszające obciążenie kręgosłupa oraz stawów i redukujące zbyt wysoką masę ciała.

Praca rehabilitantów i fizjoterapeutów pomaga w utrzymaniu/odzyskaniu sprawności fizycznej. Poza tym przyczynia się ona do poprawy komfortu psychicznego Seniora. Podopieczny na nowo czuje się osobą potrzebną i przestaje postrzegać sobie przez pryzmat „ciężaru” dla najbliższej Rodziny. Odzyskuje on wiarę w siebie i swoje możliwości, która nierzadko wywiera znaczący wpływ na proces powrotu do zdrowia.

Współpracujemy z rehabilitantami i fizjoterapeutami, o szczegóły proszę pytać nasze opiekunki lub za pośrednictwem strony KONTAKT